Sophie-van-Gool-info-1.jpeg
Spreker

Sophie van Gool

Sophie van Gool is econoom en expert op het gebied van de loonkloof tussen man en vrouw. Als columnist voor Het Financieele Dagblad en auteur van het veelbesproken boek "Waarom vrouwen minder verdienen", deelt zij haar scherpe inzichten over gendergelijkheid, onderhandelen en de economie van het ouderschap. Sophie inspireert organisaties om te werken aan gelijke beloning en biedt praktische handvatten om belemmeringen te doorbreken.

  • Tariefindicatie: € 3.500 tot € 4.999
  • Te boeken als: Panellid Conversatie leider Spreker Interviewer
  • Talen: Nederlands Engels

Sophie van Gool (1991) heeft als missie om de loonkloof te dichten. Met haar bedrijf Salaristijger zet ze zich in voor gelijke kansen en gelijke beloning op de arbeidsmarkt. Ze is columnist voor Het Financieele Dagblad en medepresentator van de podcast I’m Speaking.

Boek

Sophie's boek "Waarom vrouwen minder verdienen - en wat we eraan kunnen doen" werd meer dan 10.000 keer verkocht en werd genomineerd voor verschillende prijzen, waaronder 'Het Belangrijkste Boek van het Jaar' en 'Managementboek van het Jaar'. In januari 2026 verscheen haar nieuwe boek 'Je kind is een goudmijn - iedereen verdient aan je kind, behalve jij', over de economie van het moederschap.

Eerdere ervaring

Eerder werkte Sophie als management consultant bij BCG en behaalde ze haar MBA aan ESADE Business School Barcelona en haar MSc Economics aan de Universiteit van Amsterdam.

Sessies

Iedereen wil wel eens onderhandelen over zijn of haar salaris. Maar we vinden het ook spannend. Waar kun je wel en niet om vragen? Hoe hoog moet je inzetten? Hoe zorg je dat het geen conflict wordt?

We denken graag van onszelf dat we objectief en open-minded zijn, maar iedereen heeft vooroordelen. En die vooroordelen beïnvloeden ons gedrag, tijdens sollicitatiegesprekken, in beoordelingen en salarisonderhandelingen. Hoe komt dit? En wat kun je er tegen doen? Sophie van Gool legt het uit aan de hand van wetenschappelijk onderzoek, voorbeelden uit de praktijk, en deelt praktische tips!

Vrouwen verdienen nog steeds minder dan mannen, ook voor vergelijkbaar werk. In een werkend leven lopen zij gemiddeld € 300.000 mis. En hoewel vrouwen vaker hoogopgeleid zijn dan mannen, stromen ze amper door naar topfuncties. Er zijn in Nederland zelfs meer directeuren met de naam Peter dan vrouwelijke directeuren. Maar vrouwen werken toch vaker in deeltijd, en in sectoren die minder goed betalen? Moeten ze niet eerst zelf veranderen? Sophie van Gool legt de mythes en feiten uit vertelt hoe je nu echt werk kunt maken van gelijke beloning.

Veel mensen willen een eigen bedrijf starten, een podcast beginnen of een boek schrijven. Maar waar begin je? Je hebt het nog nooit eerder gedaan, dus kun je het eigenlijk wel? Hoe kun je beginnen met ondernemen naast je baan? Hoe ga je om met reacties uit je omgeving? Hoe zorg je dat je niet gelijk al je spaargeld hoeft te investeren? Sophie van Gool startte twee bedrijven, een podcast en schreef een boek en kan jou inspireren om hetzelfde te doen, door gewoon te doen!

Video's

Hoe dichten we de loonkloof tussen man en vrouw? Een gesprek met Sophie van Gool
Geld en vrouwen: de loonkloof en onderhandelen voor pro's | EXPERT | Sophie van Gool

Meer informatie & boekingen

Sophie van Gool inhuren? Sprekershuys zorgt voor de juiste match tussen spreker, thema en publiek. Al meer dan 12,5 jaar verbinden wij sprekers en dagvoorzitters aan events met impact

 

    • Een zorgvuldig samengesteld netwerk van sprekers en dagvoorzitters
    • Persoonlijk advies en begeleiding, van eerste aanvraag tot evaluatie achteraf
    • Voorloper in talent: wij scouten actief nieuw en aanstormend talent
    • Jouw sparringspartner met een sterk netwerk in de eventbranche
    • Talent management via YOU Agency
    • Sterke partners: Event Inspiration, MHB, GVE & G14

 

Suzanneweb
Suzanne Munter Commercieel manager

Klanten beoordelen ons met een 9,2

  • Ruim aanbod van actuele sprekers
  • Persoonlijk & vrijblijvend advies
  • Voor elke type evenement